Pre - odkaz č. 44  

Odkaz č. 44:
Den po přednášce HomO představitelům našich denominací, se věci ujala sama vláda. Tento odkaz je prohlášení vlády o tom, že bude vyšetřovat ty denominace ve Švédsku, které od ní dostávají finanční podporu (celkem 21), aby se ujistila, že otevřely své dveře sodomii a že také přijímájí homosexuální kněze. Přeložen do českého jazyka odkaz zní (částečně):  


"Denominace budou během jara vyšetřovány"

Vláda musí vyšetřit, zda denominace dělají vše pro to, aby zabránily diskriminaci homosexuálů. Tato zpráva byla včera doručena ombudsmanem pro diskriminaci kvůli sexuální orientaci, HomO, ministryni kultury Maritě Ulvskog...

Už den po setkání HomO s představiteli těch denominací, které od vlády dostávají finanční příspěvky, jak jsme včera oznámili, byla záležitost předána vládě. George Sved, mluvčí HomO, prohlásil:
"Při setkání s Maritou Ulvskog jsme řekli, že vláda má sledovat, zda se denominace řídí zákonem, který pracuje proti všem formám diskriminace." 
"A jakou odpověď jste dostali?"
’"Že takové je stanovisko vlády, že zákon zavazuje a musí se dodržovat."
Právní historie zákona o finanční podpoře vlády denominacím požaduje, aby byly zamítány všechny formy diskriminace. HomO tvrdí, že v církvích jsou případy, kdy došlo k porušení zákona, a proto chce vyšetřit pozici denominací s ohledem na svůj požadavek. Setkání v úterý bylo krokem k tomuto vyšetření.
 


Pro shlédnutí původního textu ve švédštině klikněte zde (velikost souboru: 2.2 MB).