pre-ref. 12

Ref. 12:

Jest to  konspekt badania opisanego w ref. 11 wyżej. Przetłumaczony na twój język mówi on (w części):

Gwałty na młodych dzieciach, które zostały zgłoszone do przedstawicieli prawa: Charakterystyka Ofiary, Zdarzenia i Przestępcy

Przedstawia wyniki uzyskane z Państwowego systemu raportów opartych na zdarzeniach (NIBRS) dotyczących gwałtów, popełnianych szczególnie na młodych dzieciach. Dane są oparte na raportach z agencji sądowniczych z 12 stanów i obejmują lata 1991 do 1996. Raport ten przedstawia gwałty w 4 kategoriach: gwałt dokonany przemocą, sodomia dokonana przemocą, gwałt przy użyciu przedmiotu i lubieżność dokonywana przemocą. Wyniki obejmują statystyki na temat ilości gwałtów, ofiar, sprawców, płci, reakcji na te przestępstwa, miejsca zdarzenia, czasu zdarzenia, poziomu zranienia ofiary,  oceny wieku przestępcy przez ofiarę, relacji ofiara-przestępca i inne szczegółowe cechy charakterystyczne. Najważniejsze punkty są następujące:

  • Sześćdziesiąt siedem procent wszystkich ofiar gwałtów seksualnych, które zostały zgłoszone do przedstawicieli prawa, to były osoby młodociane (poniżej 18 roku życia); 34% wszystkich ofiar było poniżej 12 roku życia.
  • Jedna na siedem ofiar gwałtu, które zostały zgłoszone do agencji przestrzegania prawa była poniżej 6 roku życia.
  • Czterdzieści procent przestępców, którzy w ten sposób atakowali dzieci poniżej 6 roku życia, to były osoby młodociane (poniżej 18 roku życia)

Żeby zobaczyć oryginalny dokument w j. angielskim kliknij tutaj (rozmiar pliku: 40 k)