Pre-ref.22

Ref. 22:

Ten odsyłacz (w j. angielskim) jest przeglądem książki „Marketing złego” Davida Kupeliana. W swojej książce Kupelian opisuje w jaki sposób książka Kirka i Madsena (Po wszystkim: Jak Ameryka przezwycięży strach przed gejami w latach 90 tych”) stała się podręcznikiem dla agendy homoseksualnej i jej spektakularnego sukcesu w propagowaniu sodomii nie tylko w USA, ale po całym świecie. Przetłumaczony na twój język mówi on (w części):

Narada wojenna

W lutym 1988 około 175 wybitnych aktywistów grup homoseksualnych z całego kraju odbyło naradę wojenną w Warrenton, Virginia, aby opracować swoje plany na przyszłość. Niedługo potem aktywiści Marshall Kirk i Hunter Madsen przedstawili w formie książkowej obszerny plan relacji publicznych, który propagowali przy pomocy współczesnych gejów przez kilka lat.

Kirk i Madsen nie byli tego rodzaju aktywistami, którzy by wpadali do kościołów i rzucali w powietrze prezerwatywy. To byli sprytni faceci – bardzo sprytni. Kirk, naukowiec w dziedzinie neuropsychiatrii, wykształcony w Harvard pracował z Johns Hopkins w badaniu Matematycznie Uzdolnionej Młodzieży i opracował testy zdolności dla dorosłych z ilorazem inteligencji 200+. Madsen z doktoratem z nauk politycznych z Harvardu był ekspertem na temat taktyki publicznego przekonywania i marketingu społecznego. Razem napisali „po wszystkim: Jak Ameryka pokona strach przed gejami w latach 90 tych.”

„Chociaż może to brzmieć bardzo cynicznie” wyjaśnili już na początku, „AIDS daje nam szansę, może na krótko, pokazania siebie jako ofiary mniejszości, prawnie zasługujące na specjalną ochronę i opiekę w Ameryce”. Równocześnie ostrzegali: „to generuje masową histerię dokładnie tego rodzaju, jaka doprowadziła do publicznego kamienowania i do kolonii trędowatych od czasów Średniowiecza i przedtem. … Jak możemy zmaksymalizować sympatię i zminimalizować strach? W jaki sposób, mając na uwadze to, jak nas dotyka AIDS, możemy to najlepiej rozegrać?”

Jaki jest najważniejszy cel mistrzowskiego planu Kirka i Madsena? „Kampania, którą nakreśliliśmy w tej książce, chociaż może by złożona, zależy głównie od programu pozbawionej wstydu propagandy, mocno zakorzenionej w dawno ustalonych zasadach psychologii i reklamy.”

Żeby zobaczyć oryginalny dokument w j. angielskim kliknij tutaj (rozmiar pliku: 496 k)