Nr 6.
Відповідь на шалену атаку гомосексуалізму з боку релігійних груп


Щоб зрозуміти, чому захоплюючий успіх гомолоббі в Швеції був настільки несподіваним, спочатку нам необхідно коротко розглянути шведську історію протягом останніх близько 150 років.

З метою цього обговорення історія нашої країни за останні півтора сторіччя може бути розділена на три "епохи".

1. Бідність і Моральна Розбещеність (приблизно 1800-1883 роки)

Протягом другої половини 19-ого сторіччя наша країна страждала від страшенної бідності й аморальної розбещеності. П'янство й алкогольна залежність були неприборканими. У великій серії “Історія Швеції”, виданій Боннірс, в частині 9 під назвою “Промисловість і Популярні Національні Рухи” ми читаємо наступне (переклад зі шведської): "У першому річному звіті нового шведського Руху Поміркованості Преподобний Вісельгрен заявляє: ‘Іноді сільськогосподарські працівники одержують всю свою заробітну плату лікером, і також обтяжують себе істотною сумою грошей, через що він повинен працювати цілий рік без будь-якої плати. Прислуга також отримує заробітну плату у формі лікеру'."

2. Рухи Поміркованості й Християнські Пробудження (приблизно 1884-1960 роки)

У тій самій книзі (частина 9 серії “Історія Швеції”) ми читаємо:

В 1883 році розпочався Рух Голубої Групи, а у 1884 році - Міжнародний Порядок Добрих Тамплієрів [МПДТ]. Навіть якби часто траплялися великі внутрішні тертя, це не могло б запобігти великому прогресу рухів поміркованості. Особливістю протягом цього періоду був особливий християнський вплив. В 1909 році шведський Рух Поміркованості, розпочатий тільки роком раніше, влаштував референдум про Загальну заборону продажу алкогольних напоїв. Результат голосування дає дуже яскраву картину сили Руху Поміркованості в той період часу. У цілому 1 884 298 голосів, що відповідає 56 % виборців, що мають право голосувати, і 99 % людей, які фактично голосували, висловили підтримку забороні продаж алкогольних напоїв … … В 1917 році з‘явилася так звана ‘brattsystem’, яка означала, що кожний покупець алкоголю повинен був використати книгу нормування лікеру (шведською “motbok”)”.

Результат рухів поміркованості й християнських пробуджень був величезний. Цілі родини були звільнені від страждань. Ентузіазм був перехідним і можна було знайти багато прикладів життя “до і після”. Наша країна була звільнена від бідності й моральної розбещеності. Статистичні дані говорять багато про що. Я продовжую цитувати з “Історії Швеції”: “В 1861-1865 роках середнє споживання лікеру (включаючи і дорослих, і дітей) становило 10.7 літрів на душу населення. В 1901-1910 роках споживання лікеру впало до 7.2 літрів на душу населення, і в 1950 році - до 5.2 літрів.... Життя активних членів складалося з багатьох зустрічей і зборів. Весь їхній вільний час був зосереджений навколо цього….. Точно так само, як із християнськими рухами пробудження, цілі міста й села відрізнялися рухами поміркованості.

Було два додаткових фактори в роботі, що не повинні бути пропущені. На зламі сторіч сільське господарство дрібного масштабу усе ще домінувало в нашій економіці, і багато придатних для фермерства земель ставали меншими і меншими, оскільки вони були поділені для нових поколінь. Тому еміграція в Америку приблизно 1.5 мільйонів головним чином бідних шведів (одна третина загального числа населення) зменшила тиск. Ось що зробила індустріалізація, а також той факт, що у Швеції було цілком достатньо природних ресурсів (наприклад, гірська промисловість і промисловість деревини), щоб посилити зростаючу економіку.

3. Епоха Морального Занепаду (приблизно з 1960 року до теперішнього часу)

Біля середини минулого сторіччя наші люди були в повному розпалі, пожинаючи врожай великої поміркованості й християнських пробуджень. В ході Християнського пробудження нові євангельські церкви були повні членів, які любили та піклувалися одне про одного у дуже безкорисливий спосіб. Більшість вірила, що вони одного разу будуть відповідати перед своїм Творцем за те, як вони прожили своє життя. Євангельські рухи в нашій країні перетворили Швецію на одну з країн у Європі з найвищим відсотком “євангелістів” (якщо слово “євангеліст” призначається, щоб показати віру в Біблію як книгу, якій треба вірити, й дорожну карту для особистого життя в цьому світі, а не просто "святу" історичну книгу).

Сьогодні ситуація рішуче відмінна. В огляді 25 країн світу у 2002 році (пос.40) було поставлене наступне питання: “Чи вірите Ви в Бога?” Найвищий відсоток позитивних відповідей був в Португалії, де 92 відсотки проголосили віру в Бога. Швеція була в кінці списку тільки з 32 відсотками, що повідомляють про віру в Бога. США мали 84 відсотки (3 місце згори). Швеція була також в самому кінці списку, коли поставили питання: “Чи вірите Ви в пекло?” І знову в кінці списку, коли поставили питання: “Чи відвідуєте Ви церкву принаймні один раз на місяць?” Швеція в кінці списку з 8 відсотками (США - 48 відсотків).

Але навіть після втрати наших християнських цінностей, як могли нерозбірливість взагалі й гомосексуалізм конкретно вторгнутися в нашу улюблену країну так швидко? Навіть при тому, що гомосексуалізм був виключений із числа кримінально карних злочинів в 1944 році, тільки в 1970-ті напад гомосексуалізму ввійшов у розпал. Сьогодні RFSL (передовий голос гомосексуалістів у нашій країні й великодушно фінансований з грошей платників податків) заохочує нашу молодь експериментувати у спробі знайти свої сексуальні переконання. На своїй вебсторінці вони пишуть (пос.16):

"Хто кого? - Про секс для тебе, молодого й 'гарячого'

Дівчина зустрічається з симпатичним хлопцем. Хлопець зустрічається з іншим хлопцем. Хлопець, трапляється, буває разом із симпатичною дівчиною, що тільки що була разом з іншою дівчиною.

Випробуй свою сексуальність! Хто ти, ким хочеш стати й чим цікавишся. Світ відкритий і є багато що випробувати, і все можливо. І, звичайно, ти шкодуєш про більшу кількість речей, яку ти ніколи не пробував ніж про те, що ти дійсно спробував."

(Цитата з RFSL)

Якщо це не скандальна спроба гомосексуального лоббі втягнути у свої ряди молодь, то що? Як все це могло трапитися і якою була відповідь християнського співтовариства? Можливо, розуміння основних факторів могло бути попереджувальним знаком для інших країн.

Безбожні темні сили почали панували в християнстві у кінці 1960-х. Ось коли наш уряд вперше почав скупо видавати гроші тим деномінаціям, які погодилися задовольнити певним умовам. На початку умови здавалися м'якими. Однак багато людей були проти того, щоб Вільна Церква (шв. “Frikyrka”) приймала гроші від (і в такий спосіб була зобов'язаною) держави, через дуже лиховісні майбутні наслідки. Тепер вони були підтверджені. Сьогодні приблизно 21 різна деномінація отримує мільйони доларів від шведського уряду. І сьогодні, коли багатьом церквам бракує коштів, внески від уряду є дуже потрібними. Але умови уряду сьогодні виглядають загрозливими для церков. З недавнього законодавчого підготовчого документу ми читаємо:

"Умови для деномінації, щоб одержувати підтримку від держави полягають у тому, щоб підтримувати й підсилювати ті цінності, на яких побудоване наше суспільство й щоб деномінація була стабільною". Проблема для наших церков сьогодні полягає в тому, що "цінності, на яких побудоване наше суспільство", рішуче змінилися за минулі 30 років. Сьогодні повна терпимість і повне прийняття того, що Біблія називає злом, є переважно "цінностями, на яких побудоване сьогоднішнє суспільство ". Як приклад візьмемо деномінацію "Шведська Асоціація Місій" (шведською: "Svenska Missionsförbundet" або "SMF"). На своїй Щорічній Конференції в березні 2002 року вони прийняли пропозицію, що кожна з їхніх місцевих церков могла вирішити для себе, чи приймуть вони пастора, що є гомосексуалістом. Цього було недостатньо для членів шведського парламенту, які боялися, що деякі місцеві церкви SMF могли упереджено поставитися до гомосексуального пастора навіть при тому, що він міг бути найбільш підходящим кандидатом. Так, уряд почав дослідження політики SMF щодо терпимості (або її нестачі) до гомосексуалістів.

Улітку 2002 року, лідерство SMF виявило, що їх раніше називали “Відділом Культури”, щоб порозумітися. Після зустрічі й обговорення (8 липня 2002 року) лідер SMF Крістер Андерссон оголосив, що він був дуже задоволений результатом зустрічі (пос.41). Однак, зовсім не ясно, якої угоди було досягнуто. Але ясно те, що SMF – та інші деномінації, що залежать від фінансової підтримки від держави - не можуть упереджено ставитися до гомосексуалістів, які готуються як пастори й диякони в їхніх церквах. Як очікувалося, лідер SMF, Крістер Андерссон, був серед тих, кому подобався новий закон, відповідно до якого Оке Гріна було приговорено до тюремного ув'язнення за його спірну проповідь щодо сексуальних гріхів (пос.42). У щотижневому листі своїм людям він заявив, що …… протягом 35 років його служіння і 50 років слухання проповідей, він ніколи не зіштовхувався із ситуаціями, де ті місця Священного Писання, що стосуються гомосексуалізму, були необхідними для викладання. Андерссон припускає, що в інших християн був той же самий досвід. Це не могло бути ще більш ясним. Тоді чи має дивувати те, чому SMF в 2002 році вирішила відкрити свої двері й привітати гомосексуальних служителів у своїх лавах?

Та Крістер Андерссон є не єдиним подібним служителем. Це проникнуло досить глибоко в ряди багатьох з наших деномінацій. І якщо Ви обдумаєте цю противну ситуацію, Ви можете краще зрозуміти, чому була така різка критика з боку багатьох так званих християн, коли Оке Грін 20 липня 2003 року проповідував проповідь, перша частина якої мала справу винятково з біблійним розумінням відносно не тільки гомосексуалізму, але й всіх видів збочень. (Друга частина стосувалася милості та прощення, які Бог пропонує в Ісусі Христі). Така проповідь була нечувана у нашій країні. Кілька років тому - так, але останнім часом? - ні.

Потрібно відзначити, що один із провідних служителів SMF недавно був обраний, щоб бути відповідальним за найбільшу П’ятидесятницьку церкву у Швеції, церкву Філадельфія у Стокгольмі.

Навесні наступного року (11 березня 2003 року) "Омбудсмен" від гомолоббі п. Ганс Іттерберг зізвав збори з лідерами 21 деномінації, які одержують фінансову підтримку від уряду, щоб проінструктувати їх стосовно ставлення, яке вони повинні мати до гомолоббі (пос.43). Це було дійсно страхаючим зверненням до деномінацій, які історично вважали себе вільними від урядового вторгнення в їхню доктрину. І як продовження зустрічі з гомо Омбудсменом (Іттербергом), уряд безпосередньо (наступного ж дня) оголосив, що вони почнуть дослідження деномінацій протягом весни, щоб побачити, чи була яка-небудь дискримінація гомосексуалістів (пос.44).

Як заявлено раніше, гомолоббі уже повністю наповнило шведську Церкву (колись Лютеранську Державну Церкву). Багато хто, але не всі інші деномінації (часто названі “вільними церквами”, тому що вони, звичайно, були вільними від урядового контролю), аж до цих пір не прийняли ні служителів, ні загального членства відкрито гомосексуальних людей. Вони були свого роду "вільною зоною". Тож, не дивно, що ця ситуація не подобалась гомолоббі.

Іншим трагічним прикладом є П’ятидесятницький Рух (шв: ”Pingströrelsen”). Ця деномінація була найбільшою у нашій країні й була дуже жвавою протягом своїх прогресивних 1910-1960 років. Леві Петрусь був їхнім піонером і лідером найбільшої “вільної церкви” у 1910-1958 роках. Він помер у вересні 1974 року. Серед багатьох інших речей, він розпочав одну з політичних партій у Швеції, християнсько-демократичний Союз (сьогодні християнські демократи (шведською: “Kristdemokraterna" або "KD" коротко). Петрусь також почав християнську щоденну газету, названу “День” (шведською: Dagen).

Якби Петрусь жив сьогодні, він більше не зміг би впізнати "Pingströrelsen". Аморальність сьогодні проникла до багатьох конгрегацій. Серед молодих людей дошлюбний секс є звичайним і деякі церкви почали приймати гомосексуалізм з відкритими обіймами. Тому нікого не здивувало, коли молодіжна організація KD обрала гомосексуаліста Еріка Слоттнера своїм лідером.

Однак, є усе ще більші та кілька менших груп євангельських і харизматичних рухів у Швеції. Тим, що раніше представляла собою Пятидесятницька Деномінація (“Pingströrelsen”) - тепер залежна від урядової фінансової підтримки - стала сьогодні церква «Слово Життя» (“Livets Ord”). І “Слово Життя” - під керівництвом Ульфа Екмана - не одержує підтримку від нашого уряду. У них є великий поклик особливо щодо молодих людей.

Тому, не було дивним, коли ми бачили діаметрально різні реакції від лідера “П’ятидесятницького Руху” і лідера “Слова Життя” на (до теперішнього часу відому) проповідь, яку прочитав пастор Оке Грін, звільнений з посади пастора маленької п’ятидесятницької церкви в Бургхольмі 20 липня 2003 року. Назвою проповіді було “Чи є гомосексуалізм спадковим, чи є злою силою, що грає в ігри з умами людей?” Проповідь була про різнорідність і сексуальну аморальність всіх видів. Проповідь пастора Гріна була сповнена цитат з Біблії. Причиною для його проповіді було хвилювання Пастора Гріна за нашу країну й наших молодих людей без будь-якого морального підтексту. Пастору Гріну був згодом пред'явлений позов відповідно до нового шведського закону, названого “Підбурювання Насильства проти Групи Людей”, запропонованого на початку 2003 року - який забороняє будь-кому “показувати нешанобливість” або "ображати" будь-яку “групу людей”.

Тому Грін був визнаний винним у суді нижчої інстанції й приговорений до тюремного ув'язнення. У своєму зверненні до Верховного Суду (шведською: “Högsta Domstolen" або "HD"), Пастор Грін ясно заявив свої осуди й причину для своєї проповіді у такий спосіб:

"Передумовами було те, що вже в 2002 році я пережив дуже важкі муки у своєму дусі. Глибокий потяг у моїй душі, коли я зрозумів - і я посилаюся на це в моїй проповіді - що багато речей, які я помітив і спостерігав навколо себе, стосувалися гомосексуального способу життя. Це було всюди. Це було по телебаченню, це було всюди навколо мене, і ЗМІ завжди, здавалося, посилалися на гомосексуальний спосіб життя. Тоді я відчув у своєму серці глибоке горе. І чим більше це охоплювало наше суспільство, тим більше я думав, що лідери наших церков, лідери наших деномінацій, єпископи й т.д. - вони повинні виступити вперед і проголосити, що це не нормально. Цей спосіб життя неправильний. Але так не було в 2002 році. І на початку 2003 року я почав готуватися до проповіді, яку, згодом, прочитав 20 липня 2003 року. І потім, у зв'язку з якою, я відчув дещо дуже важливе. І тут я хочу звернутися до вірша з Біблії, з книги Єзекіїль 3:17-19:

«3:17 Сину людський, Я настановив тебе вартовим для Ізраїлевого дому, і як почуєш ти слово з уст Моїх, то остережи їх від Мене.

3:18 Коли Я скажу безбожному: Конче помреш, а ти не остережеш його й не будеш говорити, щоб остерегти несправедливого від його несправедливої дороги, щоб він жив, то цей безбожний помре за свою провину, а його кров Я зажадаю з твоєї руки!

3:19 Але ти, коли остережеш несправедливого, а він не вернеться від своєї несправедливости та від своєї несправедливої дороги, він помре за свою провину, а ти душу свою врятував.»

Що я хочу цим сказати, - те, що в мене самого є відповідальність як у слуги Слова, і я не міг просто покласти її на плечі лідерів деномінацій і архієпископа, але в мене також є відповідальність відповідно до цього Священного Писання, щоб очистити мою власну совість і дати людям знати, що спосіб, яким вони живуть, є неправильним. І я заявляю, що, якщо вони повернуться і послідують за Христом, вони не підпадуть під осудження. І потім я дозволяю людям вирішувати, чи хочуть вони продовжувати свій гомосексуальний спосіб життя, або змінитися. Ось що було передумовою моєї проповіді. Я розпочав підготовку до проповіді на початку 2003 року."

(Кінець звернення Пастора Гріна до Верховного Суду).

Щоб прочитати текст проповіді Пастора Гріна і детальні передумови, включаючи юридичні пункти наступних випробувань натисніть тут. Потрібно відзначити, що Пастор Грін був пастором в "Пятидесятницькому Русі” багато років.

Як заявлено, реакція на проповідь Пастора Гріна з боку лідера “П’ятидесятницької деномінації” дуже відрізнялася від реакції лідера “Слова Життя”.

4. П’ятидесятницька деномінація

13 червня 2004 року, лише за 2 дні до суду над Пастором Гріном у Суді нижчої інстанції, лідер найбільшої церкви в П’ятидесятницькій деномінації (Пастор Хедін церкви «Філадельфія» у Стокгольмі, Швеція) дав інтерв'ю шведській щоденній газеті Svenska Dagbladet. Хедін сказав так (пос. 45): “я вважаю це недопустимим для Гріна говорити так про групу людей, і я не думаю, що він може довести те, що він сказав. Те, що він сказав, не є санкціонованим П’ятидесятницькою деномінацією, і я особисто заперечую це.

Так, згідно зі словами Хедена, Грін “не міг довести те, що він сказав” навіть при тому, що його проповідь була повна цитат з Біблії. (натисніть тут, щоб прочитати повний текст проповіді Гріна 20 липня 2003 року).

І з іншого боку через два дні (у день суду над Пастором Гріном) Хедін, в інтерв'ю своїй власній щоденній газеті (Dagen), зробив подібне твердження (пос.46). Тільки уявіть, як легко Хедін зробив це для політично коректних і призначених присяжних засідателів (так званих “nämndemän”) - часто з політичними кар'єрними амбіціями - оскільки вони засудили Пастора Гріна до одного місяця ув'язнення 29 червня 2004 року. Вони обмежилися одним місяцем, тому що це було першим порушенням Пастора Гріна, і в нього не було ніяких попередніх злочинів.

Оке Грін - відданий служитель у П'ятидесятницькій деномінації протягом 33 років - сказав, що "він почувався так, ніби отримав удар ножем в спину від свого брата".

Через якийсь час після свого виступу Пастор Грін одержав листа від "брата" з церкви Пастора Хедіна (Філадельфія) у Стокгольмі. Він написав, що він був гомосексуалістом, і й він і його партнер почувалися, як удома, у церкві Пастора Хедіна. Він навіть додав, що він "говорив іншими мовами так само, як будь-хто інший". І лідер молоді для "християнської" партії KD (заснованої покійним П'ятидесятницьким лідером Леві Петрусем) є загальновизнаним і відкритим гомосексуалістом (Ерік Слоттнер), який оголосив, що Оке Грін заслужив серйозного тюремного строку за свою проповідь.

Багато хто сказав би, що це - ясне свідчення того, що дещо відсутнє у вченні з кафедри проповідника. Вони стверджують, що характер Бога не змінився із часу створення. Вірно, що в Бога були особливі відносини з "Його власним народом", Ізраїльтянами, у Старому Заповіті, і що були закони для євреїв, які не стосуються послідовників Ісуса. Але характер (природа) Бога не змінюється. Він, Хто є від вічності до вічності й Хто є Тим Самим вчора, сьогодні й завтра, як Він міг раптово зробити поворот на 180 градусів? Як міг Він, Хто колись сказав (Лев. 18:22-25) "А з чоловіком не будеш лежати як з жінкою, гидота воно! І з жодною худобиною не зляжешся" сьогодні раптово вважати такі дії нормальними? Якщо Він ненавидів сексуальні гріхи гомосексуалізму й скотоложства - навіть аж до заклику до вищої міри покарання - як Він може тепер раптово прийняти це? І сам Ісус зрівняв гріхи Содому з ще більш серйозними гріхами. Чесно кажучи, стосовно Пастора Хедіна, потрібно відзначити, що він безпосередньо - на противагу деяким іншим лідерам деномінацій - заявив привселюдно, що він думає, що гомосексуальні дії є гріховними.

Нещодавно Пастор Хедін пішов зі своєї позиції лідера найбільшої церкви в Пятидесятницькій Деномінації (Церква «Філадельфія» у Стокгольмі). Він був замінений 22 жовтня 2006 року Пастором Нікласом Пінсохо, який походить з деномінації SMF (див. вище). І нещодавно деномінація переживала матеріальну скруту. Імовірно, частково, через скорочення членства й недостатні пожертви наявних членів.

5. Слово Життя

З іншого боку, лідер «Слова Життя» (Пастор Ульф Екман) 2 серпня 2004 року заявив у великому заголовку в своїй власній щоденній газеті «Світ Сьогодні» ("Världen Idag") (пос.47): “Оке Грін має тут підтримку з 5 500 чоловік”. Тут приведена частина статті: “ ‘Нехай Господь благословить Оке Гріна,' сказав Ульф Екман, і вся община встала з оплесками…, Екман продовжував: ‘Це - велика ганьба для Християнства у Швеції, якщо жоден лідер деномінації не проголосив свою підтримку Оке Гріну. '

Точно так само як різниться реакція у “Dagen” та “Världen Idag”, як обговорено вище, для мене не стало несподіванкою, що:

1. “Dagen” була серед лише 14 місцевих щоденних газет (яких у цілому 42), що відмовилася від моєї реклами цієї вебсторінки, коли я спочатку представив її (шведською мовою) улітку 2006 року. “Dagen” усе ще читають багато християн у нашій країні.

І що

2. “ Världen idag” був серед 28 (у цілому 42) щоденні газети, які прийняли мою рекламу в своїй газеті, коли ця вебсторінка була представлена влітку 2006 року.

Доктринальні Проблеми

Але як щодо Біблійної доктрини стосовно гомосексуалізму – можете запитати ви? Як "вільні церкві", такі як Пятидесятницька Деномінація вирішують це питання?

Стара відступницька шведська державна церква – яку тепер називають “шведською церквою” після номінального відділення від держави - взяла на себе ініціативу в поданні нової доктрини з цього предмету. Інші деномінації наслідували її приклад. У недавньому виданні Пятидесятницького молодіжного журналу «Gyro» (виданого Видавничою групою «Філадельфії») нова доктрина представлена в спеціальному випуску про гомосексуалізм (пос.48). 

У виданні «Gyro» дві різних "інтерпретації" Біблії представлені без будь-якого керівництва для молодих читачів стосовно того, яка інтерпретація є правильною. Під заголовком "Homo –добре чи ні?" ці дві інтерпретації представлені поруч під підзаголовками "Проти" і "За". Колонка "Проти" дає традиційну й Біблійну версію по проблемі. Колонка "За" дає нову інтерпретацію, що є в такою (пос.49):

Коли Павло пише про "неприроднє" у Рим. 1:26-27 і про позашлюбний зв'язок в 1Кор.6:9-10, це припущення, що він говорить про переважну ситуацію, при якій старші чоловіки піддавали молодих хлопчиків сексуальному насильству. Тому цей вірш не стосується ситуації, де ми маємо справу із установленими гомосексуальними відносинами.

У статті «Gyro» немає ніякого натяку для їхніх молодих читачів, яка із цих двох інтерпретацій є Біблійною. Як може дещо, що Бог, Ісус і апостоли проголосили огидним і брудним раптово стало чимось, що повністю відповідає Біблійному вченню? Це вражає. Сам Ісус зрівняв гомосексуалізм з найгіршими гріхами (Мат. 11:24).

У тому ж самому випуску «Gyro» ми також знаходимо кілька статей, які "наряджають" гомосексуалізм як дещо, повністю нормальне й прийнятне серед християн. Одна зі статей про “Стефана”, 18-річного юнака, який вже проголошує себе гомосексуалістом і що “Бог був чесною підтримкою” у його розвитку (пос.50). Бідному юнакові потрібна консультація, а не давати інтерв’ю безвідповідальному і черствому журналісту, що полює на сенсації й поміщає передчасне клеймо на юнака. І, оскільки «Gyro» вважається християнською публікацією, якщо вони повинні зробити раннє сексуальне життя Стефана суспільним питанням, тоді, заради небес, (і я маю на увазі “заради небес”), чому вони не заохочують своїх молодих читачів терміново молитися про спасіння Стефана. Якщо ні, Стефан має великі щанси на те, щоб брати участь у актах, що рекомендують в “Анальному Керівництві” на вебсторінці RFSL (пос.13). Те, що чекає на нього, анітрошки не є рожевою й стерильною картиною, яку журнал намагається запропонувати своїм молодим читачам. Гомосексуальний спосіб життя типово - прогресія в збоченні.

Один з наших передових, і всесвітньо визнаних авторитетів з тлумачення Нового Заповіту - Професор Кріс Карагоуніс. Коли він написав свою останню книгу "Гомоеротика", (видану XPMedia (пос.51)), він спростував нову інтерпретацію традиційного Біблійного вчення про гомосексуалізм, яке запропонували Хаммер і журнал «Gyro». За це він був покараний гомолоббі з Університету, яке хотіло, щоб він відмовився від своєї посади професора в Університеті Лунда.

Як заявлено раніше, у нашій країні нова інтерпретація почалася з “Шведської Церкви”, що до 2000 року була Державною Лютеранською Церквою (“Svenska Statskyrkan”). Зараз Шведською Церквою управляють дуже гомо-прихильні лідери. Звичайно, не все духівництво продане гомосексуалізму, але більшість їхніх лідерів. І посвячення в сан гомосексуальних священиків, "благословення" гомосексуальних відносин, поштовх для абсолютних гомосексуальних шлюбів і т.д. відбувається в багатьох місцях у межах Шведської Церкви. Наш відступницький Архієпископ Хаммер встановив тон для цього противного розвитку й спадної моральної спіралі. На додаток до його надзвичайної підтримки гомосексуального способу життя він також заперечував чудодійну силу Ісуса Христа. Серед його типових заяв недавнє твердження про Незаймане народження Христа (пос.52):

”Я не можу сказати, що я вірю в це. Але важлива річ - те, що це означає. Незаймане народження повинне дійсно означати біологічне відхилення? Для мене це - ясне теологічне твердження, спосіб сказати, що є дещо особливе стосовно Ісуса. Він не лише один у всесвітній історії, щодо кого було сказано, що він народився від незайманої”.

Після таких тверджень Хаммер повинен час від часу стояти у своїй церкві й читати зі своєю конгрегацією з Лютеранського Проголошення Віри: “я вірю в Ісус Христа, єдиного Сина Божого, нашого Господа. Хто народився Дівою Марією”. Як це співвідноситься з його інтелектуальною чесністю? Також нікого не здивувало, коли Архієпископ Хаммер проголосив, що деякі вірші Біблії повинні закінчити в “купі сміття історії”.

Сестра Хаммера (Анна Карін Хаммер) є посвяченим у сан лесбійським служителем у Лютеранській Церкві в Упсалі. Щодо своєї сексуальної орієнтації вона заявила:

Ситуація для мене полягає в тому, що я можу жити як гомосексуаліст пречудово, тому що я переживаю благословення Божі настільки сильно, що воно може перебороти упередження й дискримінацію” (Упсала Nya Tidning, 17 листопада 2004).

Євангельський Фонд Рідної Країни (шведською: “Evangeliska Fosterlands Stiftelsen” або EFS), світський рух в межах шведської (Лютеранської) Церкви з акцентом на роботі місій і світських заходах. EFS був залучений у роботу місій в Ефіопії протягом дуже довгого часу. В 1959 році кілька місіонерських організацій з багатьох країн, які проводять роботу в Ефіопії, об'єдналися й сформували Ефіопську Євангельську Церкву Рух Mekane Yesus (EECMY). Так, у нас були тривалі стосунки з EECMY, що пережила захоплюючий ріст починаючи із свого зародження й сьогодні нараховує аж 5 мільйонів членів (загальна кількість населення Ефіопії - приблизно 78 мільйонів). Через, серед усього іншого, місіонерську роботу шведських організації, включаючи EFS, в Ефіопії, раніше і зараз, було природно, що велика частина іноземної допомоги нашої країни була спрямована на Ефіопію.

Наступного літа Mekane Yesus буде проводити велику конференцію в Addis Abeba. Шведська Церква, планувала послати делегацію з нашим Архієпископом, що очолив би групу. Але президент Mekane Yesus послав два листи в січні Архієпископові, просячи роз'яснення положення його Церкви щодо гомосексуальних шлюбів і "благословення" гомосексуальних шлюбів. [Відповідно до недавнього дослідження 70-ти активних священнослужителів у Шведській Церкві повних 75 % не мають ніяких проблем з одруженням гомосексуальних пар.]

Обидва листи від Mekane Yesus залишилися без відповіді Шведської Церкви. Так, недавно Mekane Yesus повідомив їх, що вони не були запрошені на конференцію цього літа (пос.53). Саме собою зрозуміло, це було великим розчаруванням для багатьох священників і лідерів світської шведської Церкви. Замість захоплюючої поїздки в Ефіопію вони повинні тепер залишитися вдома, обмірковуючи наслідку своєї нової релігії. Іронія всього цього - те, що лідери Шведської (Лютеранської) Церкви, ймовірно, вважають себе більш "прогресивними", ніж Mekane Yesus, тому що вони мають довшу церковну історію. Вони, без сумніву, думають, що одного разу в майбутньому, молодша церква, яку вони колись допомогли започаткувати в Ефіопії, буде також поступово "прогресувати" до повного прийняття гріха гомосексуалізму. Як написано: “Називаючи себе мудрими, вони потуманіли, і …..” (Рим. 1:22-32)  

Це – ніби як нова релігія вторглась у нашу країну. Все це захоплення гомосексуальним способом життя, разом з применшенням того, що Ісус говорив про пекло. Вам важко буде почути будь-яку проповідь з кафедри сьогодні з цього предмету, про який сам Ісус вчив так багато.

Перш, ніж він відбув, Ісус сказав своїм учням, що прийде Святий Дух (Іоанна 16:8-11): А як прийде, Він світові виявить про гріх, і про правду, і про суд: тож про гріх, що не вірують у Мене; а про правду, що Я до Отця Свого йду, і Мене не побачите вже; а про суд, що засуджений князь цього світу.

Це - план, передбачений Святим Духом. Але в нашій країні сьогодні дуже рідко проповідують про Вічний Суд. Але всюди у християнській історії такі проповіді спонукали грішників прийти до хреста і покаятися. Замість Ісуса, який знімає жахливий тягар гріха, “дружній євангелізм” є сьогодні молитвою: “Прийдіть, приєднайтеся до нашої церкви, тому що це - здорова річ для Вас і Ваших дітей - отримати дозу релігії й етики!”. Реальність пекла – є дечим, у що багато християн у нашій країні сьогодні просто не вірять. Вони думають, що Ісус, мабуть, жартував, коли говорив про пекло, або що він хотів залякати людей, щоб ті стали його учнями й послідовниками.

Натомість, сприятлива репутація світу, оточеного гріхом, стає більш важливою, ніж мандат Христа. Тому, не дивно, що Пятидесятницька деномінація регулярно замовляє і платить за опитування суспільної думки й огляди про популярність своєї деномінації в нашому суспільстві. Востаннє вони шкодували, що результати, показали, що їх популярність впала і вони поклали більшу частину відповідальності на “справу Оке Гріна”. Але очевидно забуваючи власні слова Господа (Луки 6:26): “Горе вам, як усі люди про вас говоритимуть добре, бо так само чинили фальшивим пророкам батьки їхні!” і знову (Матф. 5:11-12): “Блаженні ви, як ганьбити та гнати вас будуть, і будуть облудно на вас наговорювати всяке слово лихе ради Мене. Радійте та веселіться, нагорода бо ваша велика на небесах!”. І знову (Луки 6:22,23): “Блаженні ви будете, коли люди зненавидять вас, і коли проженуть вас, і ганьбитимуть, і знеславлять, як зле, ім'я ваше за Людського Сина. Радійте того дня й веселіться, нагорода бо ваша велика на небесах.”.

Або Ісус Христос, або Пятидесятницька деномінація помиляються. Вони не можуть обоє бути праві. Чи дивно тоді, що наші молоді люди (або спокушувані, або вже пійманий у тенета гомосексуалізму) не знаходять чітких вказівок від деяких з так званих євангельських деномінацій. “Ви сіль землі. Коли сіль ізвітріє, то чим насолити її? Не придасться вона вже нінащо, хіба щоб надвір була висипана та потоптана людьми. (Мат.5:13)

Огляд реакції християнських груп у Швеції

Базуючись на обговореннях вище (і з деякими очевидними узагальненнями) реакцію християн у Швеції на руйнівний напад гомосексуалізму можна підрозділити на три різних групи:

1. Відступницька церква. Це - офіційна Шведська Церква (шведською: "Svenska Kyrkan"), де прийняття гомосексуалізму є фактично абсолютним. Багато хто зі священників - відкриті гомосексуалісти, і величезна більшість (більше, ніж дві третини) заявило в недавньому огляді, що вони не проти благословити гомосексуальний союз. Крім того, Архієпископ Хаммер оголосив, що багато з основних Лютеранських вірувань належать до "купи сміття" (шведською "soph_gen").

2. Вільні Церковні (шведською "Frikyrkan") деномінації. Ступінь прийняття гомосексуалізму трохи змінюється. Наприклад, SMF (очолювана Пастором Крістером Андерссоном), уже відкрила свої двері й привітала гомосексуальних пасторів (якщо вони також прийняті місцевими конгрегаціями). П’ятидесятницький рух (шведською "Pingst FFS") ще не прийняв гомосексуальних пасторів у свої розряди. Однак, їхній лідер (Пастор Стен-Гуннар Хедін) твердо відхилив проповідь Пастора Оке Гріна і продовжує засуджувати його за його проповідь. Газета "Dagen" показала усе більшу й більшу симпатію до гомосексуалізму. Багато деномінацій у цій групі стали залежними від регулярних фінансових внесків від шведського уряду із серйозними супутніми наслідками, а саме - гомосексуалісти бути запрошеними до їхніх лав. З погіршенням фінансової ситуації для деяких з них (наприклад "Pingst FFS") стане усе більш і більш важко не прийняти такі вимоги уряду.

3. Церква "Слово Життя" (шведською "Livets Ord") на чолі з Пастором Ульфом Екманом. Ця група діє без будь-якої фінансової підтримки від уряду. І Ульф Екман заявив після проповіді Пастора Оке Гріна проти гомосексуалізму: "Оке Грін має тут підтримку від 5500 чоловік”, і "Нехай Господь благословить Оке Гріна", і вся община встала з оплесками…, Екман продовжував: "Це - велика ганьба для Християнства у Швеції, якщо жоден лідер деномінації не проголосив свою підтримку Оке Гріну."

Шведська Церква (відступницька церква) раніше була частиною Шведського уряду (шведською "Statskyrkan"), але стала незалежною від уряду кілька років тому. З тією зміною фінансові активи й землеволодіння стали частиною їхнього багатства. Тому, має сенс, що вони зможуть "працювати" довше, ніж більшість "вільних церков", оскільки наша країна стає усе більше й більше секуляризованою і содомізованою.

Отже, де все це залишає жертв гомосексуального способу життя?

Пам’ятайте, багато хто з його жертв були піддані сексуальному насильству й травмовані будучи ще маленькими дітьми. Піддані сексуальному насильству молоді чоловіки, приблизно в 7 разів більш імовірно, ідентифікують себе як гея або бісексуала, ніж їх однолітки, які не були піддані насильству.

Я хочу закінчити цю частину цитатою із книги Купеліана: “Маркетинг Зла; Як Радикали Еліта, і Псевдоексперти Продають Нам Корупцію, Замасковану під Свободу”. Купеліан пише на сторінці 35 (у круглих дужках – мої власні акценти):

“Гомосексуальні активісти представляють свою справу подібною до справи темношкірих та руху за цивільні права 60-тих. Бути африканського походження очевидно не означає уникати власної совісті й автором тієї совісті є Бог.

Але саме через це розходження рух за “цивільні права геїв” (у своїй основі) не полягає у зміні законів у такий спосіб, щоб гомосексуалісти могли мати рівні можливості при прийманні на роботу, як це було для афроамериканців протягом 60-тих. Гомосексуалісти вже живуть у свободі і (окрім людей, що страждають на педофілію), можуть проживати, працювати фактично де-завгодно за своїм бажанням. Фактично, як група, гомосексуалісти насолоджуються більше високим рівнем доходу, ніж загальне американське населення. (І в них є набагато більше часу для дозвілля, і політичних акцій, тому що вони, в більшості випадків, не повинні хвилюватися про вартість і час, що займає виховання дітей).

Отже, справа не у правах. Справа у перегляді правди й цензуруванні всієї критики так, щоб войовничі гомосексуалісти могли почуватися зручно в своєму 'способі життя', без турбування з боку дійсності.

Пам’ятайте, всі ми – включаючи гомосексуалістів - маємо совість (по-іншому - мірний стандарт, що Бог помістив у кожного з нас), що викликає в нас внутрішній конфлікт, коли ми робимо неправильну річ. Але якщо ми попадаємо під владу темних сил, які ми не розуміємо й потім починаємо захищати наші настирливі ідеї й примуси, ми неминуче починаємо розцінювати нашу совість як ворога. І хоча ми можемо досягти невеликого успіху в заглушенні нашого внутрішнього дзвіночка попередження, що трапляється, коли цей самий відхилений фактор совісті з'являється в іншій людині й стає загрозливо близьким до комфорту? Ми почуваємося під загрозою.

Тому, ми почуваємося змушеними примусити 'голос совісті замовчати' - не тільки всередині нас, але й в інших людях, що має тенденцію відновлювати нашу власну совість, з якою ми воюємо. Це означає, що ми не можемо терпіти інакомислення. Ми просто не можемо витримати це. Це змушує нас хотіти кричати.

Для гомосексуаліста, що живе в спростуванні, навіть любляча пропозиція допомоги від, скажімо, християнського служіння екс-геїв, або консультанта 'відновлюючої терапії' - щоб допомогти перебороти гомосексуальну схильність - відчувається як сама мерзенна, образлива ненависть. Фактично, це - справжня любов - яку ми невірно трактуємо як ненависть і 'фанатизм' просто тому, що це змушує нас протистояти правді, що є бажаною в нас.”